Szybkie wyjaśnienie stanu prawnego nieruchomości

Uregulowanie stanu prawnego przed sprzedażą nieruchomości

Pewnego razu zgłosił się do nas klient, któremu bardzo zależało na szybkim uregulowaniu stanu prawnego nieruchomości, dla której urządzona była dawna niemiecka księga wieczysta. Klient dysponował nieruchomością, która ze względu na historyczne i rodzinne zaszłości była mocno obciążona. 

Kilka pokoleń nie porządkowało dokumentów. Nikt w rodzinie nie chciał rozpoczynać procesu regulowania stanu prawnego, bo po pierwsze było to ich zdaniem czasochłonne, a po drugie kosztowne.

Jak się okazało sprawa była pilna. I mówiąc pilna mamy tutaj na myśli transakcję, której celem miało być szybkie zdobycie środków na opłacenie onkologicznego leczenia klienta.

Jednak problem polegał na tym, że aby można było to zrobić szybko, to należało wyjaśnić stan prawny nieruchomości, bez tego nikt nic nie mógł zrobić. Klient nie mógł założyć jej księgi wieczystej i nie mógł jej sprzedać, czyli nie mógł zdobyć potrzebnych mu pieniędzy. 

Na czym dokładnie polegała nasza rola?

Naszym celem było wyjaśnienie tych zawiłości. Co zrobiliśmy? Pomogliśmy w przeprowadzeniu spraw związanych z

  • podziałem nieruchomości,
  • uregulowana i ujawniona została służebność,
  • przeprowadzono postępowanie spadkowe
  • co najważniejsze założona została księga wieczysta.

Całość została sprawnie przeprowadzona w maksymalnie krótkim czasie. Jak się okazało zintensyfikowanie działań i wsparcie specjalistów, ogromnie skróciły czas oczekiwania na pozytywny finał i pomyślną sprzedaż.

Siedziba kancelarii:

ul. Księdza Biskupa Herberta Bednorza 1, 40-384 Katowice

kontakt e-mail:

kancelaria@szaflarscy.pl

tel. - Jacek Szaflarski:

(+48) 511 489 333

tel. - Tomasz Szaflarski

(+48) 508 277 555