ROZWÓD I PODZIAŁ MAJĄTKU

Adwokat Tychy

Rozwód nie musi trwać latami! Jak przygotować się do rozmowy z adwokatem?

Na początek nie stresuj się, bo dobrze trafiłeś. Prawdopodobnie przed chwilą wpisałeś w wyszukiwarkę hasło: adwokat rozwód Tychy i zaraz powiemy Ci od czego zacząć przygotowanie do spotkania z adwokatem rozwodowym.  

Podczas spotkania będą potrzebne konkretne informacje – dlatego przypomnij sobie ważne wydarzenia i okoliczności z Twojego małżeństwa, które skłoniły Cię do rozmowy o rozwodzie i podziale majątku. Zrób listę ewentualnych świadków. Aby maksymalnie wykorzystać czas spotkania z adwokatem rozwodowym Tychy.

Zacznij od przeczytania artykułów na naszym blogu prawniczym znajdziesz tu obszerną bazę informacji, które możesz wykorzystać u siebie jeszcze zanim złożysz pozew o rozwód.

 1. Rozpocznij od przeczytania artykułu jak wziąć rozwód krok po kroku. 
 2. Przeczytaj też jak wziąć rozwód bez orzekania o winie.
 3. Podsumuj swój budżet, abyś wiedział  ile kosztuje rozwód.

Zanotuj wszystkie pytania, które pojawią się u Ciebie podczas czytania artykułów, dzięki temu łatwiej Ci będzie odnieść się do Twojej sytuacji. Twoje notatki pomogą Ci dopytać adwokata rozwodowego o Twoją sytuację prawną.

Rozwód
Koszty rozwodu

Czy warto zatrudnić adwokata przy sprawie o rozwód?

Korzyść nr 1

Nie musisz martwić się o to, czy Twoje pisma procesowe i dokumenty są prawidłowo złożone. Adwokat rozwodowy z kancelarii przygotuje dla Ciebie pozew o rozwód, uzupełni ewentualne braki formalne pism procesowych, uwzględniając wszystkie ważne okoliczności. Zachowa przy tym obowiązujące terminy.

Korzyść nr 2

Nie każdy o tym wie, że Adwokat rozwodowy z Katowickiej Kancelarii Szaflarscy na Twoje życzenie może złożyć w sądzie okręgowym  wniosek o alimenty i ustalenie zakresu kontaktu z dziećmi na czas postępowania sądowego. Możesz też wnieść o uregulowanie kosztów utrzymania małoletnich dzieci do czasu rozstrzygnięcia sprawy.

Korzyść nr 3

Adwokat rozwodowy otrzymuje Twoje pełnomocnictwo i od tej pory nie musisz stresować się samotnym udziałem w rozprawie. Nie musisz zastanawiać się nad tym, czy prawidłowo przedstawiasz swoje stanowisko i czy właściwie ustosunkujesz się do żądań przeciwnika.

Korzyść nr 4

Nie zastanawiasz się nad tym, jak określić tezy dowodowe, bo nad tym pracuje Twój adwokat. Nie skupiasz się na tym, jak odnieść się do dowodów i zeznań powołanych świadków, bo Twój pełnomocnik zrobi to skutecznie.

Korzyść nr 5

Lubisz przekopywać się przez orzeczenia Sądu Okręgowego? Wiesz, w jaki sposób wykorzystać orzeczenia, które zapadły w podobnych sprawach jak Twoja? No właśnie. Adwokat, któremu powierzasz rozwód wykorzysta swoje doświadczenie i właściwe argumenty po to, aby sprawnie przeprowadzić Twój rozwód.

Korzyść nr 6

Nie musisz martwić się na przyszłość i planować 3 kroków do przodu. Jeśli przypuszczasz, że Twój małżonek będzie próbował uniknąć odpowiedzialności, będzie migał się od płacenia alimentów albo będzie nastawiał dziecko i świadków przeciwko Tobie. Powiedz to swojemu adwokatowi, który prowadzi rozwód. Po co?  Zatrudniony adwokat rozwodowy zajmie się wszystkim i pomoże Ci przygotować się na taką ewentualność. 

Korzyść nr 7

Nie musisz się bać, że stracisz wszystko. Rozwód często wymusza na małżonkach dokonanie podziału majątku, eksmisje lub szybsze spłaty zaciągniętych kredytów hipotecznych. Warto zasięgnąć rady adwokata rozwodowego, który pomoże Ci wysunąć właściwe żądania.

Adwokat Tychy - rozwód, podział majątku, sprawy rodzinne

Czy można samodzielnie składać pozew o rozwód?

Tak. Możesz to zrobić w ten sposób. Znamy wiele osób, które rozwiodły się bez udziału adwokata. Jeżeli czujesz się na siłach, wiesz jak formułować wnioski, sporządzać pisma procesowe, to możesz to zrobić we własnym zakresie albo tylko po wstępnej konsultacji z adwokatem.

Przeanalizuj swoje możliwości finansowe, swoją sytuację prawną i wszystko to, co możesz stracić (lub zyskać) i podejmij właściwą decyzję.

W każdej chwili możesz skorzystać też z naszej bezpłatnej bazy informacji o rozwodach, którą znajdziesz na blogu Kancelarii Szaflarscy. To garść wielu wskazówek, które pomogą Ci usystematyzować wiedzę i określić, czy potrzebujesz wsparcia adwokata rozwodowego.

niezgodność charakterów

Rozwód Tychy - jakie sprawy prowadzi adwokat rozwodowy?

Nawet jeżeli wydaje Ci się, że wszystko masz już ustalone, to w trakcie składania pozwu o rozwód może okazać się, że koniecznie trzeba uporządkować:

 • Podział opieki nad małoletnimi dziećmi.
 • Ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej.
 • Alimenty na siebie.
 • Alimenty na dzieci.
 • Podział majątku.
 • Eksmisję z zajmowanego lokalu.

Rozwód Tychy - skuteczny adwokat

Jeżeli potrzebujesz szybkiego kontaktu z adwokatem rozwodowym, który pod swoją opieką ma takie miasta jak:

 • Katowice
 • Mikołów
 • Bytom
 • Będzin
 • Dąbrowa Górnicza 
 • Chorzów
 • Sosnowiec
 • Mysłowice
 • Tychy

Od razu skorzystaj z numeru telefonu 508 277 555 albo wyślij wiadomość.

Sądowy nakaz zapłaty
SPRAWĘ ROZWODU I PODZIAŁ MAJĄTKU PROWADZI

Adwokat rozwodowy

18 lat doświadczenia

Tomasz Szaflarski

Radca prawny

12 lat doświadczenia

Jacek Szaflarski

Radca prawny

Siedziba kancelarii:

ul. Księdza Biskupa Herberta Bednorza 1, 40-384 Katowice

kontakt e-mail:

kancelaria@szaflarscy.pl

tel. - Jacek Szaflarski:

(+48) 511 489 333

tel. - Tomasz Szaflarski

(+48) 508 277 555