Upadłość konsumencka

Upadłość konsumencka dla osób w trudnym położeniu finansowym

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Krok 1: Zaczynamy od konsultacji

  • W wygodnym dla Ciebie i wcześniej ustalonym terminie spotykamy się, by omówić Twoje możliwości wyjścia z długów. To analiza Twojej bieżącej sytuacji finansowej, która pozwoli Ci poczuć się pewnie. 
  • Na spotkanie zabierasz ze sobą wszystkie dokumenty, pisma komorników, urzędów i Sądu. Skompletuj całą korespondencję, związaną z Twoim długiem, którą dysponujesz. To ważne, abyśmy mogli przygotować skuteczny plan na Twój nowy początek.
  • Liczą się wszystkie otrzymane decyzje, raporty, wnioski, notatki z wizyt komorników. To pomoże nam sprawdzić, co przyczyniło się do Twojej niewypłacalności, by kolejno móc opracować wniosek o ogłoszenie upadłości.

Nie stresuj się tą rozmową!

W spotkaniu biorą udział tylko zaufane osoby. To specjaliści z Kancelarii Szaflarscy, którzy codziennie pomagają naszym klientom optymalizować proces wychodzenia z długu. Budujemy podwaliny pod Twoje nowe rozdanie. Pod nowe życie bez telefonów i wizyt komorników.

Zadanie naszych specjalistów polega na rozwiązaniu Twojego problemu. Cały proces zmierza do analizy wpływu ogłoszenia upadłości konsumenckiej na Twoje życie prywatne i zawodowe.

Sprawdzamy, jak bieżące zobowiązania wpływają na Twoje świadczenia emerytalne lub rentowe, wspólnotę małżeńską i spadek.

Być może zastanawiasz się teraz nad tym, czy można złożyć wniosek o upadłość konsumencką jednego z małżonków? Być może od dłuższego czasu szukasz informacji na temat tego, czy można przeprowadzić postępowanie upadłościowe bez rozprawy. Możesz też mieć pytania związane z obowiązkiem alimentacyjnym. 

O nic się nie martw!

Zbadamy dla Ciebie różne warianty. Zawsze szukamy wad (tak, one też istnieją) i pozytywnych skutków ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Bierzemy pod uwagę Twoją indywidualną sytuację rodzinną. Wszystko po to, abyś miał klarowny obraz.

 

Krok 2: Przygotowanie wniosku o ogłoszenie upadłości

Wniosek, to kolejny etap. Nie martw się! Bez Twojej zgody jako niewypłacalnego dłużnika nikt nie złoży wniosku o upadłość konsumencką. Nic też nie wydarzy się bez Twojej wiedzy. Dbamy o jasne i przejrzyste procedury.

Kancelaria Szaflarscy działa w Twoim imieniu i tylko w ten sposób pracujemy z klientem, któremu zależy na dobrze przygotowanym wniosku o niewypłacalność.

Co na etapie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej będzie nam potrzebne?

Wniosek o upadłość konsumencką to komplet informacji i dokumentów. To materiał, który powstaje na bazie wcześniejszej analizy finansowej dłużnika.

Specjaliści z Kancelarii Szaflarscy dbają, aby dane wraz z dowodami niewypłacalności, które potwierdzają stopień zadłużenia, listę wierzycieli, kwoty sporne oraz wszelkie przesłanki, mające wpływ na Twoją sytuację – znalazły się w prawidłowo sporządzonym i dostarczonym wniosku.

 

Krok 3: Postępowanie upadłościowe

Możesz na nas liczyć przez całe postępowanie upadłościowe. Na żadnym etapie nie zostajesz sam. Kontaktujemy się z komornikiem, syndykiem i wierzycielami. Możesz liczyć na pełne wsparcie Kancelarii Szaflarscy. Złożymy w Twoim imieniu niezbędne wnioski i oświadczenia. Przygotowujemy pisma do Sądu, skompletujemy wymagane załączniki. Tak, by cała sprawa przed Sądem upadłościowym przebiegła gładko, po Twojej myśli.

Chcesz porozmawiać? Umów się teraz z naszym ekspertem.Siedziba kancelarii:

ul. Księdza Biskupa Herberta Bednorza 1, 40-384 Katowice

kontakt e-mail:

kancelaria@szaflarscy.pl

tel. - Jacek Szaflarski:

(+48) 511 489 333

tel. - Tomasz Szaflarski

(+48) 508 277 555