Prawo karne

Skuteczny adwokat z Katowic - sprawy karne

Zostałeś zatrzymany za jazdę po alkoholu? Postawiono Ci zarzut w przestępstwie narkotykowym za posiadanie, udzielanie, albo wytwarzanie narkotyków?

W Twoim życiu wydarzyło się coś nieoczekiwanego, co sprawiło, że na horyzoncie pojawiły się duże kłopoty i grozi Ci odpowiedzialność karna? 

Jasne, możesz próbować poradzić sobie samodzielnie. Nie musisz wpisywać w wyszukiwarkę hasła: adwokat Katowice sprawa karna, jeśli nagle okaże się, że potrzebujesz pomocy dobrego adwokata.

Masz 2 wyjścia:

Możesz nic nie robić i czekać biernie na rozwój wydarzeń, licząc na to, że nie zostanie w stosunku do Ciebie zastosowany środek zapobiegawczy np. w postaci tymczasowego aresztowania.

Możesz łudzić się też, że na etapie postępowania przygotowawczego Twoja sprawa potoczy się po Twojej myśli bez uczestnictwa adwokata w czynnościach śledztwa lub dochodzeniu.

Albo też możesz już teraz, zanim ruszy postępowanie sądowe wpisać w telefon do swojej listy kontaktów numer telefonu adwokata, który specjalizuje się w sprawach karnych i jest z Katowic. Dobrze jest mieć kogoś, kto jest zaangażowany i działa w Twoim imieniu.

Adwokat nie ocenia

Zanim dowiesz się, jaki zakres usług wchodzi w grę w przypadku skorzystania z pomocy adwokata w sprawie karnej – musisz wiedzieć, że adwokat nie jest po to, by Cię oceniać i osądzać. 

Wiemy, że życie pisze różne scenariusze. Rolą dobrego adwokata z Katowic, który zdecyduje się z Tobą współpracować, jest skuteczna obrona. Dyskrecja to podstawa. Rodzaj sprawy nie ma znaczenia. Dla nas liczy się tylko to, aby zawsze reprezentować interesy Klienta.

W czym możemy Ci pomóc?

  • Wsparcie na etapie postępowania przygotowawczego, które obejmuje uczestnictwo w czynnościach śledztwa lub dochodzenia, co sprawi, że będziesz wiedział, że nie jesteś sam i możesz w każdym momencie skorzystać ze wsparcia Kancelarii.
  • Jesteśmy obecni na przesłuchaniach świadków, podejrzanych i pokrzywdzonych, czyli wszędzie tam, gdzie przydaje się wiedza z zakresu prawa karnego, dzięki której jako klient odpowiadasz na zadane pytania zgodnie z wcześniej ustaloną strategią.
  • Gdy stosowany jest u Ciebie środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Dbamy wtedy o bezpośredni kontakt z osadzonym, odwiedzając Cię w areszcie i zakładzie karnym, tak abyś miał pełen dostęp do informacji w swojej sprawie z pierwszej ręki.
  • Możesz na nas liczyć w toku postępowania sądowego w I i II instancji, co wygodne i jednocześnie sprawia, że nie trzeba osobno tłumaczyć kolejnej osobie szczegółów Twojej sprawy karnej.

To nie wszystko, bo dla Ciebie

  • Sporządzimy środki odwoławcze od zapadłych rozstrzygnięć procesowych, by sprawa przebiegała zgodnie z Twoim interesem.
  • Zadbamy o to, by na każdym etapie sprawy w 100% reprezentować dobrze Klienta. Interesują nas tylko najkorzystniejsze rozstrzygnięcia, które uchronią Cię przed widmem wykonania kary.
  • Pomożemy w sporządzaniu wniosku o odroczenie kary, przerwie w karze, kiedy zajdzie taka potrzeba i wystąpią przesłanki, po to by Twój wniosek nie został odrzucony ze względu na braki formalne.
  • Jeżeli zajdzie taka potrzeba będziemy dostępni w charakterze pełnomocnika pokrzywdzonego i oskarżyciela posiłkowego, by ubiegać się o uzyskanie rekompensaty za krzywdy wywołane przestępstwem w postaci nawiązki, czy zadośćuczynienia.

Jeśli szukasz pomocy w sprawie karnej i specjalistów, którzy pomogą Ci rozwiązać problem prawny, to jesteś we właściwym miejscu. Napisz do nas – odpowiemy w ciągu 24 godzin.

Siedziba kancelarii:

ul. Księdza Biskupa Herberta Bednorza 1, 40-384 Katowice

kontakt e-mail:

kancelaria@szaflarscy.pl

tel. - Jacek Szaflarski:

(+48) 511 489 333

tel. - Tomasz Szaflarski

(+48) 508 277 555