Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

Czy wiesz, że prawo pracy w firmie jest tak samo ważne, jak marketing i sprzedaż? Bez strategii, przemyślanej polityki kadrowej, znajomości wyroków sądowych, aktualnych przepisów i optymalnych rozwiązań pojawia się trudny do opanowania chaos.

Niewłaściwie wspierane kadry i dział HR, a szczególnie ich złożone problemy, związane z polityką personalną mogą ekspresowo zniszczyć nawet najdłużej budowane przedsiębiorstwo. 

Nie musisz dokładnie znać przepisów prawa pracy, bo współpracując z kancelarią możesz skupić się na rozwoju i przyciągnąć do firmy najlepszych specjalistów. 

Podczas gdy Ty finalizujesz rozmowy przed kolejną współpracą – my dbamy o to, aby decyzje, które podejmujesz były wspierane przez prawo pracy.

Jak Ci pomożemy?
  • Doradzimy Ci i przygotujemy opinię na każdy temat związany z prawem pracy w Twojej firmie, a dzięki temu będziesz miał pewność, że właściwie monitorujesz, naliczać i wypłacasz wynagrodzenie pracownikom za przepracowany czas pracy.
  • Będziemy reprezentować Cię w sądzie pracy podczas ewentualnych sporów, związanych z naruszeniem prawa pracy, z wypłatą wynagrodzenia, zapłatą za nadgodziny, nieprzestrzeganymi umowami o zakazie konkurencji, odszkodowaniami, oskarżeniami.
  • Pomożemy Ci wdrożyć i aktualizować przepisy związane z ochroną danych osobowych, a dzięki temu będziesz miał pewność, że RODO w Twojej firmie działa bez zarzutu. 
  • Ściśle współpracujemy z działem HR i kadrami, tworząc dla nich bezbłędne i aktualne umowy. Ty masz dzięki temu pewność, że wypowiedzenia, porozumienia zmieniające warunki pracy, umowy o zakazie konkurencji, regulaminy i oświadczenia są napisane zgodnie ze sztuką i prawem pracy.
  • Dajemy wsparcie merytoryczne w trudnych chwilach takich jak spory zbiorowe, restrukturyzacja w firmie, zwolnienia dyscyplinarne, dzięki czemu Twoje złożone decyzje są właściwie umotywowane.
  • Podpowiadamy, jak konstruować umowy i regulaminy, aby pracownicy nie łamali tajemnicy przedsiębiorstwa. To pozwoli Ci mieć pewność, że Twoje know-how nie wypłynie poza firmę.
  • Wspieramy, doradzamy i reprezentujemy firmę przy okazji sporów na linii przedsiębiorca –  Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
  • Jesteśmy do Twojej dyspozycji, kiedy na horyzoncie pojawia się kontrola Państwowej Inspekcji Pracy, dzięki czemu możesz czuć się spokojny o losy przedsiębiorstwa.

Siedziba kancelarii:

ul. Księdza Biskupa Herberta Bednorza 1, 40-384 Katowice

kontakt e-mail:

kancelaria@szaflarscy.pl

tel. - Tomasz Szaflarski:

(+48) 508 277 555

tel. - Jacek Szaflarski:

(+48) 511 489 333